Breaking NEWS

Samuel #57

LCR Honda Racing Team

Sezona se již přehoupla do své druhé poloviny. Jak zatím hodnotíš své dosavadní výsledky?

Své dosavadní výkony nehodnotím příliš pozitivně. Sice se většinou pohybuji kolem páté příčky, ale moje ambice jsou rozhodně vyšší. Velkým problémem je pro mě vysoká nehodovost, která často pramení z kolizí se soupeři. Mnohdy se potýkám až s bezohledným stylem jízdy ostatních jezdců, což mi bohužel komplikuje cestu k lepším výsledkům.

V posledním závodě na maďarském Balaton Parku se Ti podařilo dojet na třetím místě, což byla Tvá první pódiová pozice v této sezoně. Jak jsi tento úspěch prožíval?

Abych byl upřímný, ze závodu si neodnáším úplně dobrý pocit. Jeho průběh byl velmi chaotický – mnoho jezdců skončilo po pádech nebo obdrželo penalizaci, což celkový dojem ze závodu poněkud kazí. Za těchto okolností pro mě třetí místo nepůsobí jako tak skvělý výsledek, jak by se mohlo na první pohled zdát.

Jaké máš cíle po zbytek sezony? Myslíš, že bys mohl úspěch z Maďarska zopakovat, nebo ho dokonce ještě vylepšit?

Pevně věřím, že se situace obrátí k lepšímu. Blíží se Barcelona, což je jeden z mých nejoblíbenějších okruhů, a doufám, že právě tam se mi podaří zajet výsledek, ze kterého budu mít mnohem lepší pocit.

V týmovém hodnocení šampionátu si zatím nevedeme vůbec špatně. Věříš, že bychom mohli vyhrát týmové hodnocení skupiny ELITE?

V to pevně věřím. Teď nás čeká série tratí, které mám opravdu rád, takže doufám, že se nám podaří stáhnout bodovou ztrátu a zabojovat o vítězství v poháru konstruktérů.

Je něco, co bys chtěl na závěr dodat nebo vzkázat?

Na závěr bych chtěl popřát všem zúčastněným hodně štěstí a klidný závěr sezony.

Starty: 87

Pódiová umístění : 7

tituly : -

Autor: Lukypro, Fananek, Czech GP

09.03.2026