Šampionát se mi moc líbí a čas, který tu trávím, si opravdu užívám. Samozřejmě, jazyková bariéra je občas problém, ale vždy se najde způsob, jak se s ostatními domluvit. Buď mi někdo s překladem pomůže, nebo používám překladač jako takový. Díky tomu jsem se navíc naučil i něco málo česky, takže se s ostatními dokážu alespoň trochu domluvit.
Pro mě je působení ve skupině ELITE velkou ctí. Dlouhou dobu to byl cíl, kterého jsem chtěl dosáhnout, a jsem opravdu šťastný, že se mi to nyní podařilo.
Myslím si, že můj debut nebyl úplně ideální. Stále mám trochu problém přizpůsobit se tempu ostatních, ale věřím, že čím více budu s touto skupinou závodit, tím více se moje rychlost bude zlepšovat. Celkově bych svůj debut zhodnotil jako solidní. Hlavně v Le Mans jsem byl s výsledkem poměrně spokojený. Teď už vím, že dokážu držet krok s ostatními i v dešti, což je pro mě pozitivní zjištění. Na druhou stranu je to pochopitelné, protože si myslím, že už dříve jsem ukázal, že jsem v mokrých podmínkách velmi silný.
Jak už jsem říkal, největší rozdíl je jednoznačně v tempu. I když jste nejrychlejší ve skupině PRO, tak na nejlepší jezdce skupiny ELITE můžete ztrácet klidně jednu až tři sekundy na kolo, což je opravdu šílené. Na druhou stranu si myslím, že se toho dá od ostatních hodně naučit, když s nimi závodíte. Mým cílem pro zbytek sezony je hlavně užít si působení v ELITE, dál zrychlovat a třeba dostat i šanci pomýšlet na pódium.
Na závěr bych chtěl poděkovat všem jezdcům. Právě díky vám může tak skvělý šampionát fungovat. Velké díky patří také celému organizačnímu týmu, zejména Lukymu a Fanymu. V neposlední řadě bych chtěl poděkovat všem za velmi vřelé přijetí, i když nejsem Čech, ani Slovák a komunikace pro mě někdy byla, respektive stále je složitější. Do zbytku sezony vám přeji hodně štěstí, a hlavně si užívejte závody! ( Přeloženo z anglického jazyka )